Okazać solidarność

Chciałabym postawić przed nami jako przed Kościołem wyzwanie modlitwy za ludność Sudanu, lepszego poznania sił napędzających przemoc oraz stanięcia po stronie referendum pokojowego, a także, bez względu na jego rezultat, pokojowej przyszłości. Nasz sztab ogólnokościelny przygotował źródła do użytku w parafiach i diecezjach. Kościół Episkopalny może okazać solidarność z naszymi braćmi i siostrami w Sudanie, rozpoczynając okres przygotowania przez modlitwę, studia i działanie. Zbliżając się do okresu przygotowania na [przyjście] Księcia Pokoju, modlimy się, aby Jego królowanie stało się rzeczywistością w Sudanie. Modlitwy i praca ludzi z całego świata mogą pomóc przygotować Mu drogę.

napisała Prymas Kościoła Episkopalnego, NPW Katherine Jefferts Schori w swoim liście do członków Kościoła.

Arcybiskup Kościoła Episkopalnego w Sudanie, NPW Daniel Deng Bul wystosował wezwanie do modlitwy.

Według Ks. Prymas:

Kościół Episkopalny w Sudanie liczy około 5 milionów członków i przewodzi w dążeniu do podstawowych praw człowieka, w tym do wolności religijnej, jak również w ciężkiej pracy na rzecz przywrócenia pokoju.

Źródło

Sudan, a w nim region Darfuru, od lat cierpi z powodu wojny domowej i ludobójstwa. Na styczeń 2011 r. zaplanowano ważne referendum dotyczące przyszłości Sudanu i samostanowienia jego ludności. Nie ma jednak pewności, że przebiegnie ono w atmosferze pokoju. W istocie, istnieją wszelkie powody by przypuszczać, że ponownie wybuchnie przemoc i wojna domowa.

This entry was posted in Wpisy po polsku and tagged , , Sudan , . Bookmark the permalink .

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>