Rekolekcje w Poznaniu

Zapraszamy do udziału w spotkaniu rekolekcyjnym, które odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w Poznaniu. Stanowi ono kontynuację projektu „Przybliżamy Kościół episkopalny”.

Umiejętność słuchania należy dziś do rzadkości, a przecież nie tylko „wiara jest ze słuchania” (Rz 10:17); również w kontaktach międzyludzkich „dobrzy słuchacze” są na wagę złota. Czasami trudno też oprzeć się myśli, że także Kościoły powinny bardziej ćwiczyć się w sztuce słuchania. Na rekolekcjach chcemy „słuchać, co Duch mówi do Kościoła” (Obj 2:7), którym jesteśmy wszyscy, niezależnie od instytucjonalnej przynależności. Posłuży temu wspólna modlitwa z anglikańskiego Modlitewnika Powszechnego i rozmowy inspirowane czytaniami biblijnymi na te dni. Oczywiście będzie również czas na własną refleksję w ciszy i indywidualne rozmowy. Ukoronowaniem spotkania będzie niedzielna Eucharystia odprawiana po polsku w rycie anglikańskim. Następnie podsumujemy wspólnie przebieg rekolekcji i zastanowimy się nad przyszłością episkopalnej obecności w Polsce.

Rekolekcje odbędą się w ośrodku Navigare (dawny ośrodek żeglarski ZHP) przy ul. Wilków Morskich 10/11 nad jeziorem Kiekrz, gdzie oczekujemy was od godz. 19 w piątek 31 sierpnia. Ośrodek zapewnia uczestnikom noclegi w pokojach dwu- i trzyosobowych oraz pełne wyżywienie. Wskazówki dotyczące dojazdu można znaleźć tutaj. Chętnych prosimy o wpłatę w wysokości 90 zł (na miejscu). Każdy może jednak wpłacić większą lub mniejszą sumę albo, jeżeli stanowi to dla niego zbyt duży wydatek, nie płacić w ogóle. Zgłoszenia prosimy kierować na adres episkopalianie@gmail.com.

Rekolekcje możliwe są dzięki wsparciu Konwokacji Kościołów Episkopalnych w Europie, Evangelical Education Society of the Episcopal Church, Kritische Gemeente IJmond i Celtic Cross Mission Society.

Leave a Reply